למדתי לחיות עם האסטמה בלי משאפים

היי לכולם אני רוצה לשתף אתכם בסיפור שאולי יעזור לכם. אני אסמטית מהיום שאני זוכרת את עצמי (חכו לסוף הסיפור-אם אתם לא אסמטים ולא מכירים אסמטים אתם יכולים לדפדף 😅)

אז כמו שאמרתי, אסמטית מהיום שאני זוכרת את עצמי, כשהייתי קטנה זה פשוט לסחוב את מכונת האינלהציה איתי לכל מקום.

אני באה מבית מסורתי אז אני זוכרת חגים שהיינו עושים אצל סבתא שלי והיינו שומרים חג ואם הייתי מקבלת התקף אסטמה, ושכחנו את המכשיר או סמכנו שהחג הזה יהיה טוב ופתאום קיבלתי התקף, מישהו מהמשפחה היה צריך ללכת 8-9 קילומטרים מהבית של סבתא לבית שלי להביא את מכשיר האינלהציה. ימים קשים, מה לא ניסינו. 

אקליפטוס עם מים חמים. רופאים, בדיקות בלי סוף. 

כל הזמן היו אומרים תגדלי זה יעבור, גדלתי ואפילו גדלתי ממש וזה לא עבר, אז אני כבר בלי מכשיר אינלהציה, בשלב מסוים עברתי למשאף כיס ועוד משאף לטיפול מונע – בקיצקץ כיף חיים. לא יכולה לצאת בלי המשאף ואוי ואבוי שאתקע בלי ופתאום התקף. פעם נסעתי לצלם באזור עפולה (אני צילמתי, כן. פרחים) ובדרך חזור קיבלתי התקף חמור מאוד בכוחותיי האחרונים חייגתי לאמבולנס והגיע טיפול נמרץ, שם כמעט סיימתי את חיי, לא היה לי אפילו טיפת אויר. 

והיום, ממש עכשיו היה לי התקף חמור, עונות מעבר וכו' זה הכי קשוח לאסמטים. ממש אחרי ההתקף החלטתי לכתוב את הפוסט הזה, היה לי התקף ולא השתמשתי במשאף ועברתי אותו. מה זה עברתי אותו? בזמן התקף הנשימה כמו בזמן חנק, אויר לא נכנס לריאות, יש חירחורים, גם האויר שנכנס זה מעט מאוד ובן אדם מתקשה לנשום, כמו חנק או טביעה לא עלינו, מאוד לא קל. אז עברתי את ההתקף משמע אני נושמת חלק, בלי חירחורים, אני לוקחת נשימה עמוקה ולא שומעים אותי אז אני בסדר.

ואני ככה כבר שנה שלמה, חיה בלי משאף, בלי שום טיפול, עדיין מגיעים התקפים כל כמה זמן. אני כבר לא פוחדת בכלל להסתובב בלי משאף

(לא שאני ממליצה למי שאסמטי וחייב משאף ורגיל להסתובב עם משאף לחירום, להסתובב בלי- כי מי שלא יודע איך להתגבר על התקפים זה מאוד מסוכן ועלול להיגמר במוות חלילה, לא ממליצה שימו לב. רק אומרת שזה אפשרי- תמיד קחו משאף איתכם)

אני רק מספרת לכם שאני במשך שנה שלמה בלי משאף- למדתי לנשום. כן זה הזוי להגיד את זה וכן אני עדיין מקבלת התקפי אסטמה וגם חמורים (כמו זה של עכשיו) אבל למדתי לנשום. אני רק רוצה לספר לכם שתדעו שזה אפשרי להתגבר על התקפי אסטמה. שמעתי איזה הרצאה על נשימות ששינתה לי את החיים. החלטתי לנסות את הנשימות האלה בזמן התקף והופה אישה חדשה! לא צריכה משאף רק לדעת לנשום נכון. מכל מה שחקרתי ואני תולעת ספרים- התקף אסטמה זה מצב לא מוסבר שבו הגוף תוקף את עצמו. ומעוד משהו שקראתי ולמדתי מסתבר שרוב האנשים לא נושמים נכון. אז גם אם הרופא במשך כל הילדות שלי התמיד להגיד שאני אגדל וזה יעבור, זה לא עבר אבל אני למדתי לנשום, לחיות בלי התלות במשאף, בתרופה, במכשיר. 

ואגב אני אספר לכם תחושה פנימית שלי- להיות אסמטית כל חיי ולחיות עם זה, זה הבנה חד משמעית שאפילו הנשימה, הדבר הכי טבעי לרוב האנשים הוא לא מובן מאליו. תחושה שאני חיה איתה מאז שאני מכירה את עצמי, ההערכה של המתנה הכי טבעית שניתנה לנו, לא מובן מאליו לנשום. עצרתם פעם לחשוב שאפילו הנשימה שלכם היא לא מובנת מאליה? אתם מתעוררים בבוקר נושמים, הכל נורא טבעי, אין פה שום מאמץ או מחשבה זה פשוט קורה, אז לא אצל כולם. אל תיקחו שום דבר כמובן מאליו. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.