קושי בקבלת החלטות

קושי בקבלת החלטות, טור דעה, הכל התחיל בשאלה בפייסבוק הגעתי לתובנה מעניינת בעניין קבלת החלטות ומה הסיבה שאני לא מרגישה וגם לא הרגשתי קושי גדול בקבלת ההחלטות שלי בחיים.

עשיתי כמה דברים גדולים בחיי, קושי להחליט לא היה לי, לבצע כן, מהרגע שמחליטים משהו גם אם ההחלטה היא בדיוק 2 שניות, מהרגע הזה ואילך יש תהליכים. לרגע אני רוצה לעצור ולכתוב אך ורק על עניין קבלת ההחלטות, אחרים חושבים הרבה, מתלבטים, מרגישים באמת קושי ענק לקבל החלטה, לפתוח עסק, להתחתן, אפילו קושי לבחור איזה חולצה ללבוש בבוקר.

ואני רוצה רגע לקחת אתכם למחשבה שהייתה לי היום, אתם מחוברים לעצמכם? אתם נאמנים לעצמכם? מצאתם את עצמכם פעם עושים החלטות ומצטערים עליהם ממש? כי לי יצא לקחת החלטות ולהיכשל בבחירה, אך לא להצטער על הבחירה. מה הסיבה שיש החלטות מסוימות שאנשים לוקחים ונכשלים בהם, ולא מצטערים. ואחרים לוקחים החלטות, נכשלים ומצטערים על הבחירה. 

קחו רגע, תקראו את הפסקה למעלה שוב. יש אנשים שלוקחים החלטות, נכשלים בהם, ואומרים שהם היו עושים את זה שוב, או לחילופין לא מצטערים על הבחירה.

היום הגעתי למסקנה כזאת, אם יש חיבור בין האני מאמין שלך, לקבלת ההחלטות, או לתהליך קבלת ההחלטות אז אין סיבה שקבלת ההחלטות תהיה כל כך קשה.

תחשבו על החלטה ממש טובה שלקחתם, יש לה חיבור מאוד ברור למי שאתם, לאני מאמין שלכם. ההחלטה היא נגזרת של מה שאתם מאמינים ונגזרת של מי שאתם.

אני לקחתי כמה החלטות בחיים, שגם שלא יצאו מי יודע מה, הייתי עושה את זה שוב ושוב. כי זה חלק ממי שאני.

אני בחרתי עם מי לחיות כי זה חלק ממי שאני.

דוגמא נוספת, יש אנשים שהולכים לעבודה וסובלים, גם כאלה שנמצאים בעבודות שמרוויחים בהם לא מעט כסף, כמו הייטק, אני בעבר דיברתי עם מישהו שסיפר לי שהוא ממש לא אהב את העבודה. לדוגמא אדם אחר שעובד בעבודת כפיים אך יש לו סיפוק מהעבודה, אותו אדם שעובד כפיים הוא מחובר לאני מאמין שלו, העבודה היא חלק מההווי שלו, לכן הוא לא יתחרט שהוא עובד שם וקבלת ההחלטה לעבוד בעבודה שמתאימה לו תהיה מאוד פשוטה.

מסקנה כשאתה מחובר לאני מאמין שלך ולמי שאתה, תהליך קבלת ההחלטות הוא מאוד פשוט.

מי שחווה קושי בקבלת החלטות אני ממליצה לעבוד עם רשימות, כשתלמדו להכיר את עצמכם, לאט לאט אתם תראו בהמשך שאין הרבה קשיים לקבל החלטה והתהליך קבלת החלטות הופך פשוט מפעם לפעם.


אדריאנא מ. עדי – טור דעה

1 thought on “קושי בקבלת החלטות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.