אימות דו שלבי לחשבון היוטיוב

לאחרונה אני שומעת הרבה על חשבונות יוטיוב שנפרצים, גם כאלה שכבר עברו מונטיזציה, לכן מעבר לסרטוני ההדרכה שמופיעים בערוץ היוטיוב שלי החלטתי להעלות מאמר בנושא

הדבר הראשון שאני ממליצה לעשות וכבר עכשיו זה אימות דו שלבי לחשבון הגוגל שלכם (שזה בעצם היוטיוב שלכם) תוכלו לעשות את זה בקישור https://www.google.com/landing/2step/?hl=iw

בנוסף אני ממליצה בכל מצב שיש לכם התראה על כניסה ממקום שאתם לא מכירים או ממכשיר שאתם לא מכירים, באותו הרגע לדווח על זה לגוגל.

הדבר הנוסף, והלא פחות חשוב, לא להיכנס ללינקים שאתם לא מכירים את המקור שלהם

לדוגמא 

www.u.youtube.com – זה לא הלינק הנכון של יוטיוב

www.youtube.com – זה הלינק הנכון של יוטיוב.

והמקרים האלה של פישינג (דיוג) ברשת יופיעו לכם בכל מיני וריאציות.

אז שימו לב, לא להיכנס ללינקים שאתם לא מכירים וזה לא משנה אם זה מהמחשב או מהנייד שלכם, לפעמים זה נראה נורא מפתה, מודעה בעניין שהתעניינו, המודעה הזאת, הלינק שאליו תיכנסו יגנוב לכם את כל המידע שמצוי בסלולאר/במחשב. הדבר הזה פחות מצוי במכשירי אפל שההבדל בין מערכת אפל למערכת אנדרואיד וגוגל

גוגל ואנדרואיד- מערכת פתוחה

אפל- מערכת סגורה. כמעט ולא ניתן לפרוץ לאייפון שלכם, כמובן שעדיין לא הייתי סומכת על העניין הזה והייתי נזהרת, בכל זאת הקישורים שנשלחים הם נפתחים דרך הגוגל כרום בדפדפן אפל. 

דבר נוסף שחשוב לא פחות, שימו לב מאיזה מחשבים אתם מתחברים. התחברתם לחשבון הגוגל/יוטיוב שלכם ממחשב של חבר- מיד בסיום העבודה תתנתקו וגם תסירו את החשבון מאותו דפדפן- כל כך קריטי וחשוב. (לא שאני אומרת שחברכם יפעל נגדכם) אני סך הכל אומרת קחו כל אמצעי בטיחות אפשרי בשמירה על הנכס הדיגיטלי שלכם. (לכו תדעו איזה תוכנות חבר שלכם מוריד או על איזה קישורים הוא לוחץ.

דבר נוסף- לשים לב איזה תוכנות אתם מורידים למחשב שלכם, והאם התוכנה ממקור מאימן, ושימו לב שיש פעמים שאתם תורידו תוכנה שרציתם ואז מספיק סימון וי אחד ואתם הורדתם עוד תוכנה נוספת ביחד עם אותה תוכנה, תוכנה לא רצויה, ככה שבמקום תוכנה אחת הורדתם 2 תוכנות.

תמחקו מדיי פעם תוכנות לא פעילות מהמחשב.

והדבר האחרון, אם יש אפשרות לעבוד על היוטיוב או על חשבון גוגל חשוב ממחשב או ממכשיר שיש בו אפס פעילות אחרת זה הכי מומלץ ורצוי.

אשמח שתכתבו לי אם אהבתם את המאמר ואם תרצו לקבל עוד מאמרים דומים לזה.

אשמח שתירשמו לערוץ שלי ביוטיוב ובכך תעזרו לי לקדם את הערוץ ולספק לכם עוד תכנים בנושא פרסום, שיווק, עסקים, דיגיטל ועוד

https://www.youtube.com/c/adrianaadi

אדריאנא מ.עדי מתמחה בפרסום עסקים, שיווק דיגיטלי, מדיות חברתיות ועוד כבר יותר מעשור.

בעברי עבדתי בחברת נטוויזן כout sorcing לחברת  I DIGITAL משווקת אפל בישראל- כשרק התחילו לייבא את מכשירי אייפון 3 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.